הקמת סטארט אפ היא ממש לא משימה פשוטה, וזהו ממש לא פלא שרובם לא מצליחים לשרוד לאורך זמן, בטח שלא בצורה מספיק רווחית. איך אתם יכולים בכל זאת לנצח את הסטטיסטיקה? חשוב שתלמדו מטעויות של אחרים.

ויתור על ביטוח

בתחילת הדרך, אתם רוצים כמובן להוציא כמה שפחות כסף, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לעשות את זה בכל מחיר. ביטוח עסקים מגן עליכם מפני שלל תרחישים מאוד לא נעימים, כמו תביעה של לקוחות או התקפות סייבר. אם תרחישים שליליים כאלה יתרחשו ולא תהיו מבוטחים, אתם עלולים לספוג פגיעה כלכלית כה אנושה, שלא תצליחו להתאושש לעולם.

גיוס לא חכם

חברות רבות מקבלות החלטות גיוס שגויות, אשר עלולות לעלות להם ביוקר. טעויות כמו שכירת מכרים, ראיונות לא מוקפדים וחוסר הבנה לגבי המיומנויות הדרושות לכם, יכולות לגרום לכם לגייס עובדים לא מתאימים.

חשוב שתיקחו את הזמן לתכנן תהליך גיוס בהתאם לצרכים שלכם, תשתדלו לגייס עובדים עם המלצות ותחשבו על האופי שאתם רוצים להקנות לחברה.

יותר מדי פרויקטים בבת אחת

עם כל ההתלהבות והרצון להוכיח לכולם כמה אתם טובים, אם תיקחו על עצמכם יותר מדי, אתם עלולים לגלות שהמשאבים הזמינים שלכם לא מספיקים. כאשר יש הרבה פרויקטים בבת אחת, סביר להניח שאתם וחברי הצוות האחרים לא תהיו מסוגלים לבצע את כולם באותה רמת ריכוז ומיומנות.

למשל, חברות רבות של שירותי משרד מציעות מההתחלה שני סוגי שירותים שונים – ריטיינר (תשלום חודשי קבוע) ופרויקטים חד פעמיים. זו עשויה להתברר כטעות, לפחות עד שסטארט אפ מצליח לעמוד על הרגליים. חשוב שתתמקדו בתחילה במוצר או בשירות הכי חזק שלכם.

ויתור על האיזון בין עבודה לחיים

סטארט אפ הוא הבייבי שלכם, אבל אסור שיהפוך לדבר היחיד שמעסיק אתכם. אם תשימו בצד את האנשים שאתם אוהבים, תחביבים ורגעי מנוחה, אתם עלולים לחוש שחיקה עם הזמן ולהתחרט על כך.

יותר מזה, אם תייצרו אווירה של עבודה מסביב לשעון, תגרמו גם לעובדים האחרים לעבוד כך וזה יכול להוביל לעזיבה יחסית מהירה שלהם. תמיד תנסו לשמור על איזון עבודה-חיים בעצמכם ולעודד את התרבות הזו בחברה.

פספוס הזדמנויות מול משקיעים

פגשתם משקיע או משקיעה? השגתם התקדמות או שלפחות זיהיתם רצון להשקעה? חשוב שתכו את הברזל בעודו הוא חם. במקום לחזור הביתה מרוצים אך עם שום דבר מוחשי בידיים, תתעקשו להפוך את היחסים לרשמיים כמה שיותר מהר.

לא משנה כמה נדמה לכם שיצרתם קשר טוב עם משקיעים, אל תיקחו את הכסף שלהם כמובן מאליו עד שהוא לא נכנס אליכם לחשבון. הם לא חברים שלכם, אלא אנשי עסקים שיכולים לבחור לסגת אם לא תהיו מספיק נחרצים.

אנחנו מקווים שתלמדו מטעויות אלה. אם תעשו את זה, אתם בדרך הנכונה להצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *